Albania: Super League
Octobe 20
12:00 Skenderbeu - Kamza
15:00 Partizani - Luftetari Gjirokastra
Andorra: Primera Divisió
Octobe 20
10:00 Inter Club Escaldes - Lusitanos
12:00 Ordino - Encamp
14:00 FC Santa Coloma - UE Engordany
16:00 Sant Julia - UE Santa Coloma
Argentina: Superliga
Octobe 20
FT Newell's Old Boys 2 - 0 Tigre
16:15 Estudiantes - Atletico Tucuman
18:30 Argentinos Juniors - Union Santa Fe
20:45 Independiente - Huracan
23:00 San Martin T. - Racing Montevideo
Argentina: Primera B Nacional
Octobe 20
FT Santamarina 0 - 1 Temperley
FT Platense 0 - 0 Brown Adrogue
FT Villa Dalmine 1 - 1 Quilmes
17:35 Def. de Belgrano - Chacarita Juniors
20:00 Gimnasia Jujuy - Club Atletico Mitre
20:00 Gimnasia Mendoza - Sarmiento
Argentina: Primera B Metropolitana
Octobe 20
18:30 Colegiales - Justo Jose de Urquiza
Argentina: Primera C Metropolitana
Octobe 20
15:00 El Porvenir - Excursionistas
18:30 Sportivo Barracas - Sportivo Italiano
Argentina: Primera D Metropolitana
Octobe 20
14:00 Central Ballester - Real Pilar
14:00 Lugano - Claypole
15:00 Atlas - Deportivo Muniz
Argentina: Torneo Federal A
Octobe 20
19:00 CDJU Gualeguaychu - Sportivo Las Parejas
19:00 Sansinena - Deportivo Roca
19:00 Sol de Mayo - Alvarado
19:30 Deportivo Madryn - Ferro Gen.Pico
20:00 Atletico Parana - Gimnasia E.R.
20:00 Huracan Las Heras - Sportivo Estudiantes
20:00 Independiente de Neuquen - Villa Mitre
20:30 Union Sunchales - Defensores Belgrano VR
23:00 Desamparados - Estudiantes Rio Cuarto
23:00 Juventud Unida Universitario - Deportivo Maipu
23:00 Racing Cordoba - San Lorenzo Alem
Armenia: Premier League
Octobe 20
11:00 Alashkert - Gandzasar
14:00 Ararat-Armenia - Pyunik Yerevan
Asia: Afc Championship U19
Octobe 20
09:00 Chinese Taipei (U19) - United Arab Emirates (U19)
12:00 Qatar (U19) - Indonesia (U19)
Australia: A-League
Octobe 20
04:00 Wellington - Newcastle
06:00 Brisbane - Central Coast
08:00 Perth - WS Wanderers
Austria: Tipico Bundesliga
Octobe 20
12:30 Admira - AC Wolfsberger
12:30 Mattersburg - Polten
15:00 Austria Wien - Sturm Graz
Austria: 2. Liga
Octobe 20
08:30 Floridsdorfer AC - Vorwarts Steyr
Austria: Regionalliga East
Octobe 20
14:00 SK Rapid Vienna (A) - Mauerwerk
Azerbaijan: Premier League
Octobe 20
13:00 SumQayit - Sabah Baku
15:00 Keshla - Zira
Bahrain: King'S Cup
Octobe 20
16:15 Al-Budaiya - Al-Muharraq
15:00 Al-Hadd - Sitra
15:00 East Riffa - Isa Town
Belarus: Vysshaya Liga
Octobe 20
11:00 Slutsksakhar Slutsk - Torpedo Zhodino
13:00 Smolevichi STI - Isloch Minsk
15:30 Brest - Torpedo Minsk
Belgium: Jupiler League
Octobe 20
12:30 Anderlecht - Cercle Brugge KSV
16:00 Oostende - Gent
18:00 Charleroi - Waregem
Belgium: Proximus League
Octobe 20
14:00 KV Mechelen - Beerschot Wilrijk
Belgium: First Amateur Division
Octobe 20
13:00 Boom - Oudenaarde
13:00 Knokke - Aalst
13:00 RFC Liege - Heist
Belgium: Second Amateur Division Group Acff
Octobe 20
13:00 Francs Borains - Entente Durbuy
13:00 Tilleur - Rebecquoise
13:00 Vise - Solieres Sport
Belgium: Second Amateur Division Group Vfv A
Octobe 20
13:00 Eppegem - Wijgmaal
13:00 KRC Harelbeke - Olsa Brakel
13:00 Londerzeel - Diegem
13:00 Saint Eloois - Westhoek
Belgium: Second Amateur Division Group Vfv B
Octobe 20
13:00 Cappellen - City Pirates
13:00 K. Berchem Sport - Duffel
13:00 Vosselaar - Hamme
Bermuda: Premier League
Octobe 20
23:00 Somerset - BAA
18:00 Boulevard Blazers - Robin Hood
18:00 Dandy Town Hornets - North Village Rams
18:00 Devonshire Cougars - Paget
18:00 PHC Zebras - X-Roads Warriors
Bolivia: Division Profesional - Clausura
Octobe 20
19:00 Aurora - Bolivar
19:00 Nacional Potosi - Real Potosi
21:15 San Jose - Wilstermann
23:30 Sport Boys - Oriente Petrolero
Bosnia And Herzegovina: Premier League
Octobe 20
13:00 Krupa - Radnik Bijeljina
15:00 Celik Zenica - Siroki Brijeg
Bosnia And Herzegovina: Fbih
Octobe 20
12:30 Olimpic Sarajevo - Jedinstvo Bihac
Botswana: Premier League
Octobe 20
13:45 BDF XI - Jwaneng Galaxy FC
Brazil: Serie A
Octobe 20
19:00 Fluminense - Atletico Mineiro
19:00 Palmeiras - Ceara
19:00 Vitoria - Corinthians
22:00 Cruzeiro - Chapecoense-SC
22:00 Parana - Flamengo
Brazil: Serie B
Octobe 20
FT Sampaio Correa 1 - 2 Londrina
Bulgaria: Parva Liga
Octobe 20
14:30 Dunav Ruse - Lokomotiv Plovdiv
17:00 CSKA Sofia - Etar
Bulgaria: Vtora Liga
Octobe 20
12:00 Dobrudzha - Arda
13:00 Ludogorets (II) - Botev Galabovo
Burkina Faso: Premier League
Octobe 20
15:30 ASF Dioulasso - USFA
15:30 AS Police - Bobo-Dioulasso
15:30 Rahimo - AS Douanes
17:45 Etoile Filante - US Ouagadougou
15:30 Salitas - ASEC Koudougou
17:45 Sonabel Ouagadougou - Kadiogo
Canada: U Sports
Octobe 20
00:30 Toronto - Nipissing
01:30 UFV - UNBC
20:00 Algoma - McMaster
20:00 Brock - Laurier
20:00 Carleton - RMC
20:00 Concordia - Sherbrooke
20:00 Dalhousie - UPEI
20:00 Lethbridge - Mount Royal
20:00 McGill - UQAM
20:00 Moncton - Memorial
20:00 Mount Allison - Cape Breton
20:00 Ryerson - Nipissing
20:00 Saskatchewan - Calgary
20:00 Thompson Rivers - UBC
20:00 Toronto - Laurentian
20:00 UBC Okanagan - Victoria
20:00 UQTR - Laval
20:00 Western - York
20:00 Windsor - Guelph
Chile: Primera Division
Octobe 20
FT Universidad Catolica 1 - 0 Universidad Concepcion
15:00 Deportes Iquique - San Luis
18:00 Antofagasta - Audax Italiano
23:00 Universidad de Chile - Everton
Chile: Primera B
Octobe 20
15:00 Barnechea - San Felipe
15:00 Santiago Wanderers - Copiapo
18:30 Cobresal - Cobreloa
19:00 Valdivia - Deportivo Puerto Montt
20:00 Santiago Morning - La Serena
20:30 Coquimbo - San Marcos de Arica
21:00 Nublense - Rangers
China: Super League
Octobe 20
07:30 Beijing Guoan - Changchun Yatai
11:35 Henan Construction - Guangzhou R&F
11:35 Jiangsu Suning - Shanghai SIPG
China: Jia League
Octobe 20
07:30 Shenzhen - Dalian Transcend
Colombia: Liga Aguila - Clausura
Octobe 20
FT Santa Fe 0 - 1 La Equidad
FT Patriotas 1 - 0 Once Caldas
19:00 Deportes Tolima - Leones
21:00 America de Cali - Aguilas
22:15 Atletico Nacional - Junior
23:00 Petrolera - Deportivo Cali
Colombia: Torneo Aguila - Winners Stage
Octobe 20
20:00 Llaneros de Guanare - Cucuta
20:00 U. Magdalena - Pereira
Costa Rica: Primera Division - Apertura
Octobe 20
FT Santos DG 1 - 1 Limon
71' Herediano 0 - 1 Zeledon
17:05 Grecia - Carmelita
22:00 Saprissa - Alajuelense
23:00 Universidad Costa Rica - Cartagines
Croatia: 1. Hnl
Octobe 20
13:00 Slaven Belupo - Gorica
15:30 Lokomotiv Zagreb - Hajduk Split
Croatia: 2. Hnl
Octobe 20
13:00 Bijelo Brdo - Solin
13:00 Hajduk Split 2 - Dragovoljac
13:00 NK Dinamo Zagreb 2 - Osijek 2
Cyprus: First Division
Octobe 20
14:00 Nea Salamis - Omonia Nicosia
16:00 Apoel - AEL Limassol
Cyprus: Division 2
Octobe 20
12:30 Aris - Omonia Aradippou
12:30 ASIL Lysi - Zakakiou
Czech Republic: 1. Liga
Octobe 20
13:00 Dukla Prague - Opava
15:00 Liberec - Slavia Prague
Czech Republic: Division 2
Octobe 20
08:15 Zizkov - Jihlava
13:30 Vlasim - Varnsdorf
16:00 Zbrojovka Brno - Banik Sokolov
Czech Republic: Cfl
Octobe 20
08:30 Karlovy Vary - Domazlice
13:30 Benesov - Usti nad Orlici
13:30 Brozany - Litomericko
13:30 Jirny - Olympia Radotin
13:30 Stechovice - Zivanice
Czech Republic: Msfl
Octobe 20
08:15 Velke Mezirici - Dolni Benesov
12:30 Vrchovina - Hlucin
Czech Republic: Division A
Octobe 20
13:30 Rakovnik - Klatovy
13:30 Sedlcany - Prestice
Czech Republic: Division B
Octobe 20
08:15 Meteor Prague - Kladno
13:30 Hostoun - Mostecky FK
Czech Republic: Division D
Octobe 20
12:30 Bystrc - Tasovice
12:30 Havlickuv Brod - Blansko
12:30 Polna - Lanzhot
12:30 Strani - Nove Sady
12:30 Velka Bites - Bzenec
12:30 Zdar na Sazavou - Stara Rise
12:30 Zdirec n. D. - Rosice
Czech Republic: Division E
Octobe 20
08:00 Usti - Prerov
08:15 Opava B - Bohumin
12:30 Bruntal - Havirov
12:30 Frydlant n. O. - Detmarovice
12:30 Kozlovice - Novy Jicin
13:00 Sumperk - Slavicin
Czech Republic: Youth League
Octobe 20
08:15 Slovacko (U21) - Karvina (U21)
08:30 Mlada Boleslav (U21) - Sparta Prague (U21)
09:00 Bohemians 1905 (U21) - Pribram (U21)
09:00 Trinec (U21) - Ostrava (U21)
09:00 Zlin (U21) - Sigma Olomouc (U21)
Denmark: Superliga
Octobe 20
10:00 Vendsyssel - Horsens
12:00 Randers - Sonderjyske
14:00 Vejle - FC Copenhagen
16:00 Aarhus - Aalborg
Denmark: 1st Division
Octobe 20
11:45 F. Amager - Helsingor
11:45 Naestved - Lyngby
11:45 Nykobing - Fredericia
11:45 Thisted - Roskilde
11:45 Viborg - Silkeborg
Denmark: 2nd Division - Group 1
Octobe 20
11:00 Tarup-Paarup - Dalum IF
Denmark: 2nd Division - Group 2
Octobe 20
13:00 Slagelse B&I - BK Frem
Dominican Republic: Ldf - Play Offs
Octobe 20
21:00 Cibao - Atletico Pantoja
Dr Congo: Super Ligue
Octobe 20
14:30 Motema Pembe - Mazembe
Ecuador: Serie A - Second Stage
Octobe 20
FT LDU Quito 1 - 0 Deportivo Cuenca
FT Delfin 1 - 0 Aucas
21:30 Emelec - Macara
El Salvador: Primera Division - Apertura
Octobe 20
FT Metapan 2 - 0 Firpo
21:00 Audaz - Alianza
21:00 Club Deportivo FAS - Sonsonate
21:00 Municipal Limeno - Chalatenango
21:15 Jocoro - Aguila
22:00 Santa Tecla - Pasaquina
England: Premier League
Octobe 20
15:00 Everton - Crystal Palace
England: Premier League 2
Octobe 20
12:00 Liverpool U23 - Derby U23
12:00 West Ham U23 - Swansea U23
Estonia: Meistriliiga
Octobe 20
10:00 Levadia Tallinn - Tulevik
12:00 Nomme Kalju - Tammeka Tartu
Estonia: Esiliiga
Octobe 20
10:00 Tallinna Kalev (U21) - Flora (U21)
Europe: Euro U17 Women - First Stage
Octobe 20
12:00 Denmark (U17) W - Czech Republic (U17) W
12:00 Faroe Islands (U17) W - Ukraine (U17) W
Europe: Premier League (Crimea)
Octobe 20
11:00 Kyzyltash - Ocean Kerch
11:00 TSK Simferopol - Inkomport
12:00 Guardsman - SKCHF Sevastopol
12:00 Yevpatoriya - Krymteplytsia
Faroe Islands: Premier League
Octobe 20
14:00 07 Vestur Sorvagur - Streymur
14:00 AB Argir - Skala Itrottarfelag
14:00 B36 Torshavn - HB Torshavn
14:00 Klaksvik - TB/FCS/Royn
14:00 Vikingur - NSI Runavik
Finland: Veikkausliiga
Octobe 20
11:30 HJK Helsinki - SJK
11:30 Ilves - Lahti
11:30 Inter Turku - Honka
11:30 KuPS - TPS Turku
11:30 PS Kemi - Mariehamn
11:30 VPS Vaasa - RoPS
France: Ligue 1
Octobe 20
13:00 Montpellier - Bordeaux
15:00 St Etienne - Rennes
19:00 Nice - Marseille
Fyr Of Macedonia: First League
Octobe 20
12:30 Belasica - Pobeda
12:30 Makedonija GP - Akademija Pandev
12:30 Renova - Rabotnicki
12:30 Shkupi - Sileks
12:30 Vardar - Skendija
Fyr Of Macedonia: Division 1
Octobe 20
12:30 Struga Trim & Lum - Goblen
Georgia: Erovnuli Liga
Octobe 20
12:00 Dinamo Tbilisi - Lokomotiv Tbilisi
14:00 Torpedo - Rustavi
16:00 Saburtalo Tbilisi - Poti
Germany: Bundesliga
Octobe 20
13:30 Hertha Berlin - Freiburg
16:00 B. Monchengladbach - Mainz
Germany: Bundesliga II
Octobe 20
11:30 Hamburger - Bochum
11:30 Paderborn - Union Berlin
11:30 Regensburg - Darmstadt
Germany: Bundesliga III
Octobe 20
11:00 Zwickau - Hansa Rostock
12:00 Karlsruher - Wehen
12:00 Preussen Munster - Wurzburger Kickers
Germany: Regionalliga North
Octobe 20
12:00 Norderstedt - St. Pauli (II)
12:00 Havelse - Jeddeloh
13:00 Drochtersen/Assel - SC Weiche-08
13:00 Holstein Kiel (II) - Egestorf-Langreder
13:00 Luneburger Hansa - Oldenburg
13:00 VfL Oldenburg - BSV Rehden
Germany: Regionalliga Nordost
Octobe 20
11:30 Altglienicke - Lokomotive Leipzig
11:30 Furstenwalde - Babelsberg
11:30 Meuselwitz - Auerbach
11:30 Nordhausen - Berliner AK 07
Germany: Regionalliga West
Octobe 20
12:00 Wattenscheid - RW Essen
Germany: Regionalliga Sudwest
Octobe 20
12:00 Freiburg (A) - Ulm
Germany: Oberliga Nofv-Nord
Octobe 20
11:30 Lichtenberg - Blau Weiss Berlin
11:30 Neustrelitz - CFC Hertha
12:00 Altludersdorf - Staaken
12:00 Zehlendorf - Stendal
Germany: Oberliga Nofv- Süd
Octobe 20
12:00 Eilenburg - Jena (II)
Germany: Oberliga Schleswig-Holstein
Octobe 20
12:00 Eichede - Lubeck (II)
12:00 TSV Lagerdorf - Bordesholm
12:00 VfR Neumunster - Schilksee
13:00 Frisia Risum-Lindholm - NTSV Strand 08
Germany: Oberliga Hamburg
Octobe 20
08:45 HEBC Hamburg - Teutonia Ottensen
12:00 Altona - TSV Buchholz 08
12:00 Niendorfer TSV - Condor Hamburg
13:00 Pinneberg - Wedeler TSV
Germany: Oberliga Bremen
Octobe 20
13:00 Borgfeld - Blumenthaler
13:30 SFL Bremerhaven - Werder Bremen (II)I
Germany: Oberliga Niedersachsen
Octobe 20
13:00 Arminia Hannover - Bersenbruck
13:00 Gifhorn - Hildesheim
13:00 Hagen/Uthlede - Wolfenbuttel
13:00 Hannoverscher SC - Eintracht Northeim
13:00 Spelle-Venhaus - Wunstorf
Germany: Oberliga Westfalen
Octobe 20
11:30 Paderborn (II) - Siegen
13:00 ASC 09 Dortmund - Ahlen
13:00 Eintracht Rheine - Holzwickeder SC
13:00 Ennepetal - Sprockhovel
13:00 Gievenbeck - Westfalia Rhynern
13:00 Schalke (II) - Schermbeck
13:00 TuS Haltern - Erndtebruck
13:15 Westfalia Herne - FC Gutersloh
Germany: Oberliga Hessen
Octobe 20
13:00 Ginsheim - Eddersheim
Germany: Oberliga Bayern Nord
Octobe 20
13:00 DJK Bamberg - Ammerthal
13:00 Vach - ATSV
Germany: Oberliga Bayern Süd
Octobe 20
13:00 Schwabmunchen - Ismaning
15:00 SV Turkgucu Ataspor - Unterfohring
Germany: Oberliga Mittelrhein
Octobe 20
13:00 Bergisch Gladbach - Friesdorf
Germany: Oberliga Niederrhein
Octobe 20
11:00 Dusseldorf-West - SSVg Velbert
13:00 Baumberg - Schonnebeck
13:00 Germania Ratingen - Meerbusch
13:00 Speldorf - Jahn Hiesfeld
13:00 SW Essen - FC Monheim
13:00 Union Nettetal - TuRU Dusseldorf
13:30 FSV Duisburg - Kleve
Germany: Junioren Bundesliga North
Octobe 20
11:00 Bremen (U19) - TSV Havelse (U19)
11:00 Hamburger SV (U19) - Hertha (U19)
Germany: Junioren Bundesliga South
Octobe 20
09:00 Mainz (U19) - Augsburg (U19)
11:00 FSV Frankfurt (U19) - Nurnberg (U19)
11:00 Kaiserslautern (U19) - Freiburg (U19)
Germany: Junioren Bundesliga West
Octobe 20
09:00 Oberhausen (U19) - Dusseldorf (U19)
09:00 Rodinghausen (U19) - Dortmund (U19)
09:00 Schalke (U19) - Leverkusen (U19)
11:00 Paderborn (U19) - Duisburg (U19)
Gibraltar: Premier Division
Octobe 20
14:00 Mons Calpe - Lions Gibraltar
Greece: Super League
Octobe 20
15:15 Levadiakos - Xanthi FC
15:59 Aris - Paok Saloniki
17:30 OFI Crete - Olympiakos
Greece: Division C
Octobe 20
08:00 Panarkadikos - Eikosimias
09:00 Thyella Kamari - Agioi Anargyroi
10:00 PAE Egaleo - Panthiraikos
10:30 Katastari - Ipato
11:30 Diagoras Vrachneikon - Diagoras Rodou
13:00 Acharnaikos - Panamvrakakikos
13:00 Achilleas Neokesarias - Oikonomos
13:00 AE Neapolis - Ionikos
13:00 Aetos Orfani - Apollon Paralimniou
13:00 Aiolikos - Agios Ierotheos
13:00 Alexandros Kallithea - Thriamvos Serviana
13:00 Almopos - Elpis Skoutareos
13:00 Ampelakiakos Salamis - Episkopi
13:00 Amyntaio - Agrotikos Asteras
13:00 AO Ilisiakos - Chalkis
13:00 Apollon Eretria - Charavgiakos
13:00 Aris Palaiochori - Pao Koufalion
13:00 Aspida Xanthi - Chrisoupolis
13:00 Enosi Lerna - Asteras Vlachioti
13:00 Ethnikos Piraeus - Atromitos P.
13:00 Floriada - Makedonikos Foufas
13:00 Fokikos FC - Meteora
13:00 Giouchtas - Ierapetra
13:00 GS Almyros - Sellana
13:00 Ialisos - Niki Tragano
13:00 Kalamata - Panargiakos
13:00 Kallithea - Korinthos
13:00 Karditsa - Pierikos
13:00 Kavala - Panserraikos
13:00 Keratsini - Palaiochora
13:00 Keravnos Pernis - Aris Avato
13:00 Kosmio - Kalampaki
13:00 Kronos Argyrades - Souli Paramythia
13:00 Langadas - Kyminion
13:00 Lefkimmi - Grevena Aerata
13:00 Makedonikos - Edessaikos
13:00 Mandraikos - Amvrysseas
13:00 Niki Agkathia - AS Giannitsa
13:00 Niki Volos - Apollon Makrychori
13:00 Orfeas Xanthi - Alexandroupoli
13:00 Pamisos - Ermionidas-Ermis
13:00 Panegialios - Thyella D.
13:00 PAO Varda - Amaliadas - Panopoulou
13:00 Pellana - Aspropirgos
13:00 PO Triglia - Meliteas Melitis
13:00 Proodeftiki - Aeek Inka
13:00 Sidirokastro - Alexandros Kilkis
13:00 Stylida - Asteras Itea
13:00 Thesprotos - Acheron Kanalaki
13:00 Thiseas Agria - Olympiakos Volos
13:00 Tilikratis L. - Makedonikos Siatista
Guatemala: Liga Nacional - Apertura
Octobe 20
FT Coban Imperial 0 - 1 Guastatoya
17:00 Municipal - Petapa
17:00 Sanarate - Deportivo Chiantla
18:00 Antigua - Xelaju
18:00 Deportivo Malacateco - Comunicaciones
Honduras: Liga Nacional - Apertura
Octobe 20
FT UPNFM 1 - 3 Motagua
FT Real Espana 1 - 0 Platense
22:00 Olimpia - Juticalpa
22:00 Real de Minas - Marathon
Hong Kong: Premier League
Octobe 20
06:30 Hoi King - Pegasus
09:30 Kitchee - Tai Po
Hungary: Merkantil Bank Liga
Octobe 20
12:30 Budafoki - Budaorsi
12:30 Dorogi - Siofok
12:30 Kazincbarcikai - Zalaegerszeg
12:30 Mosonmagyarovari TE - Cegled
12:30 Soroksar - Vasas
12:30 Tiszakecske - Bekescsaba
13:30 Kaposvari Rakoczi - Nyiregyhaza
15:00 Balmazujvaros Sport - Gyor
15:00 Csakvari - Vac
15:00 Gyirmot - Monori
India: Isl
Octobe 20
14:00 Jamshedpur - ATK
Iran: Division 1
Octobe 20
11:45 Khooneh Be Khooneh - Shahin Bushehr
11:45 Mes Rafsanjan - Oxin Alborz
11:45 Qashqai Shiraz - Gol Gohar
Iraq: Super League
Octobe 20
12:00 Al Kahraba - Erbil
14:15 Naft Al Junoob - Al Shorta
Israel: Ligat Ha'Al
Octobe 20
17:00 Maccabi Petah Tikva - Bnei Sakhnin
18:00 Ashdod - Beitar Jerusalem
Italy: Serie A
Octobe 20
10:30 Frosinone - Empoli
13:00 Bologna - Torino
13:00 Chievo - Atalanta
13:00 Parma - Lazio
16:00 Fiorentina - Cagliari
18:30 Inter - Milan
Italy: Serie B
Octobe 20
13:00 Salernitana - Perugia
13:00 Venezia - Verona
19:00 Lecce - Palermo
Italy: Serie C - Group A
Octobe 20
13:30 Arzachena - Alessandria
14:30 Arezzo - Albissola
PP Entella - Lucchese
14:30 Juventus U23 - Siena
14:30 Pistoiese - Novara
14:30 Pro Patria - Piacenza
14:30 Pro Vercelli - Pontedera
18:30 Pro Piacenza - Cuneo
Italy: Serie C - Group B
Octobe 20
12:30 Albinoleffe - Vis Pesaro
12:30 Fano - Sambenedettese
12:30 Fermana - L.R. Vicenza
12:30 Gubbio - Sudtirol
12:30 Monza - Teramo
14:30 Pordenone - Renate
14:30 Ravenna - Feralpisalo
16:30 Imolese - Rimini
16:30 Virtus Verona - Giana Erminio
Italy: Serie C - Group C
Octobe 20
12:30 Siracusa - Potenza
13:00 Viterbese - Cavese
14:30 Rende - Bisceglie
Italy: Serie D - Group A
Octobe 20
13:00 Arconatese - Lavagnese
13:00 Bra - Casale
13:00 Inveruno - Borgosesia
13:00 Lecco - Folgore Caratese
13:00 Ligorna - Borgaro
13:00 Milano City - Savona
13:00 Sestri Levante - Fezzanese
13:00 Unione Sanremo - Chieri
Italy: Serie D - Group B
Octobe 20
13:00 Caravaggio - Virtus Bergamo
13:00 Darfo Boario - Caronnese
13:00 Legnago Salus - Ciserano
13:00 Mantova - Como
13:00 Pontisola - Villa Alme
13:00 Pro Sesto - Olginatese
13:00 Rezzato - Ambrosiana
13:00 Seregno - Scanzorosciate
13:00 Villafranca - Sondrio
Italy: Serie D - Group C
Octobe 20
13:00 ASC St. Georgen - ArzignanoChiampo
13:00 Campodarsego - Adriese
13:00 Cartigliano - Chions
13:00 Cjarlins Muzane - Delta Rovigo
13:00 Montebelluna - Clodiense
13:00 Sandona - Bolzano
13:00 Tamai - Levico Terme
13:00 Trento - Este
Italy: Serie D - Group D
Octobe 20
13:00 Axys Zola - Modena
13:00 Ciliverghe Mazzano - Sasso Marconi
13:00 Classe - Fiorenzuola
13:00 Crema - Pavia
13:00 Fanfulla - Calvina
13:00 Mezzolara - San Marino
13:00 OltrepoVoghera - Adrense
13:00 Reggio Audace - Lentigione
13:00 Vigor Carpaneto - Pergolettese
Italy: Serie D - Group E
Octobe 20
13:00 Cannara - Ghivizzano Borgo
13:00 Prato - Pianese
13:00 Real Forte Querceta - AC Aglianese
13:00 Sangimignanosport - Scandicci
13:00 Tuttocuoio - Viareggio
Italy: Serie D - Group F
Octobe 20
13:00 Isernia - Campobasso
13:00 Jesina - Vastese
13:00 Sammaurese - S. N. Notaresco
13:00 Savignanese - ASD Pineto Calcio
Italy: Serie D - Group G
Octobe 20
12:30 Avellino - Lanusei Calcio
12:30 Ladispoli - Castiadas
13:00 Albalonga - Monterosi FC
13:00 Budoni - Trastevere Calcio
13:00 Citta di Anagni - Flaminia
13:00 Latina - Aprilia
13:00 SFF Atletico - Cassino
13:00 Torres - Vis Artena
Italy: Serie D - Group H
Octobe 20
13:00 Altamura - Francavilla
13:00 Citta di Fasano - Sorrento
13:00 Gragnano - Bitonto
13:00 Gravina - Vesuvio Ercolanese
13:00 Nardo - Gelbison Cilento
13:00 Sarnese - Audace Cerignola
13:00 Savoia - Taranto
13:00 SS Nola 1925 - Pomigliano
14:00 Andria - Picerno
Italy: Serie D - Group I
Octobe 20
12:30 Marsala - Bari
13:00 AS Acireale - Sancataldese
13:00 Castrovillari - Roccella
13:00 Citta di Messina - Troina
13:00 Gela - Nocerina
13:00 Igea Virtus - Cittanovese
13:00 Locri 1909 - Rotonda
13:00 Turris - Messina
13:00 US Palmese - Portici 1906
Ivory Coast: Ligue 1
Octobe 20
15:30 Bouake - Academie de FAD
15:30 Moossou - Bassam
15:30 San-Pedro - Tanda
18:00 Africa Sports - SO Armee
Jamaica: Premier League
Octobe 20
20:00 Humble Lions - Dunbeholden
20:00 Reno - Waterhouse
20:00 UWI - Tivoli
22:00 Cavalier - Montego Bay
00:00 Arnett Gardens - Portmore
Japan: J-League
Octobe 20
07:00 Nagasaki - Jubilo Iwata
Japan: J-League Division 2
Octobe 20
04:00 Yamagata - Fukuoka
05:00 Kamatamare - Renofa Yamaguchi
05:00 Mito - Kumamoto
05:00 Tochigi - Kofu
05:00 Tokyo Verdy - Tokushima
05:00 Yamaga - Gifu
05:00 Yokohama FC - Omiya
06:00 JEF United - Oita
07:00 Okayama - Machida
Jordan: Premier League
Octobe 20
14:00 Al-Faisaly Amman - Al Sareeh
16:30 Al Jazeera Amman - Al Ramtha
Kazakhstan: Premier League
Octobe 20
09:00 K. Almaty - Tobol
09:00 Kyzylzhar - Zhetysu Taldykorgan
09:00 Shakhtar Karagandy - Aktobe
10:00 Atyrau - FK Akzhayik
10:00 I. Pavlodar - Kaisar Kyzylorda
Kosovo: Superliga
Octobe 20
12:45 Gjilani - KF Feronikeli
12:45 Trepca 89 - KF Llapi
Kuwait: Premier League
Octobe 20
14:45 Al-Fahaheel - Al Qadisiya
17:05 Al Arabi - Al Jahra
Kyrgyzstan: Top Liga
Octobe 20
09:00 Alga - Alay Osh
09:00 Dordoi Bishkek - FK Kara Balta
Latvia: 1. Liga
Octobe 20
11:00 Alberts JDFS - Super Nova
11:00 Bebri - FK Smiltene
11:00 BFC Daugavpils - Tukums 2000
11:00 Rezekne - Auda
11:00 RTU - Grobina
Lebanon: Premier League
Octobe 20
12:30 Al Akhaa Al Ahli Aley - Tadamon
12:30 Bekaa Club - Al Sahel
13:00 Nejmeh SC - Salam Zgharta
Lesotho: Premier League
Octobe 20
13:00 Bantu - LMPS
13:00 Kick4Life - Lesotho
13:00 Lioli - Defence Force
Lithuania: A Lyga
Octobe 20
10:00 Lietava - Suduva
10:00 Zalgiris - Trakai
Luxembourg: National Division
Octobe 20
14:00 Benfica - Hostert
14:00 Differdange - Victoria Rosport
14:00 Fola - Ettelbruck
14:00 Mondorf - Rumelange
14:00 UNA Strassen - Racing Luxembourg
14:00 Union Titus Petange - Jeunesse Esch
Malawi: Super League
Octobe 20
12:30 Big Bullets - Dwangwa United
PP Blue Eagles - Red Lions
PP Karonga United - Dwangwa United
12:30 Silver - Moyale Barracks
PP TN Stars - Mighty Wanderers
Malaysia: Malaysia Cup - Play Offs
Octobe 20
12:15 Sabah - Perak
Malta: Premier League
Octobe 20
13:00 Mosta - Sliema
15:15 Hibernians - Hamrun
Malta: Division 1
Octobe 20
13:00 Qrendi - Pembroke
15:15 Naxxar Lions - Sirens
Mexico: Primera Division - Apertura
Octobe 20
FT Club America 3 - 0 Club Tijuana
FT Pachuca 1 - 1 Santos Laguna
70' Necaxa 0 - 2 Club Leon
63' Monterrey 0 - 1 Toluca
17:00 Lobos BUAP - Guadalajara Chivas
21:30 U.N.A.M.- Pumas - U.A.N.L.- Tigres
23:00 Monarcas Morelia - Puebla
Mexico: Liga De Ascenso - Apertura
Octobe 20
FT Celaya 1 - 0 Atlante
68' Juarez 3 - 0 Cimarrones de Sonora
Moldova: Divizia Nationala
Octobe 20
13:00 Petrocub - Sfintul
14:00 Sheriff Tiraspol - Milsami
Montenegro: Division 2
Octobe 20
11:30 Arsenal Tivat - Berane
11:30 Decic - Jezero
11:30 Jedinstvo - Igalo
11:30 Ljeskopolje - Bokelj
11:30 Otrant - Kom Podgorica
Morocco: Botola Pro
Octobe 20
15:00 Youssoufia Berrechid - FAR Rabat
17:00 Berkane - Hassania Agadir
19:00 Wydad - Mouloudia Oujda
Morocco: Elite 2
Octobe 20
15:00 Benguerir - Widad Temara
15:00 Raja Beni Mellal - Ittihad Khemisset
Mozambique: Mocambola
Octobe 20
13:00 Costa do Sol - Ferroviario Beira
13:00 Ferroviario Maputo - Textafrica Chimoio
13:00 Ferroviario Nampula - Chibuto
13:00 Incomati Xinavane - Sporting Nampula
13:00 LD Maputo - Ferroviario Nacala
13:00 Nacala - Maxaquene
13:00 UD Songo - ENH Vilankulo
13:00 UP de Manica - 1º de Maio de Quelimane
Netherlands: Eredivisie
Octobe 20
10:15 Breda - Willem ll
12:30 Feyenoord - Zwolle
12:30 Heracles - Groningen
12:30 Venlo - Den Haag
14:45 Fortuna Sittard - Graafschap
Netherlands: Derde Divisie
Octobe 20
12:30 Blauw Geel - ADO 20 Heemskerk
12:30 Dongen - Rosmalen
12:30 GOES - KVV Quick 20
12:30 HSC'21 - USV Hercules
12:30 Oostzaan - OSS '20
New Zealand: Football Championship
Octobe 20
FT Canterbury 1 - 0 Southern United
Int.' Auckland City 3 - 1 Tasman United
FT Hamilton 3 - 1 Waitakere
FT Wellington Phoenix Res 2 1 - 4 Wellington
Nicaragua: Primera Division - Apertura
Octobe 20
FT UNAN-Managua 0 - 4 Esteli
FT Real Madriz 3 - 2 Ocotal
21:00 Chinandega - Jalapa
00:00 Juventus Managua - Managua FC
Norway: Eliteserien
Octobe 20
16:00 Haugesund - Odd
16:00 Lillestrom - Rosenborg
16:00 Ranheim - Bodo Glimt
16:00 Tromso - Start
16:00 Valerenga - Kristiansund
18:00 Stabaek - Brann
Norway: Obos-Ligaen
Octobe 20
11:00 Tromsdalen - Hamarkameratene
13:00 Asane - Sogndal
13:00 Ullensaker Kisa - Kongsvinger
16:00 Levanger - Floro
16:00 Mjondalen - Jerv
16:00 Notodden - Strommen
16:00 Sandnes - Nest Sotra
Norway: Junior U19
Octobe 20
13:30 Floro (U19) - Stromsgodset (U19)
Pakistan: Premier League
Octobe 20
08:00 KRL FC - KESC FC
10:30 Pakistan Air Force - Pakistan Nawy
Panama: Lpf - Apertura
Octobe 20
FT Alianza 1 - 1 Miguelito
FT Deportivo Universitario 2 - 1 Independiente
FT Santa Gema 0 - 2 Plaza Amador
23:00 Costa del Este - San Francisco
Paraguay: Primera Division - Clausura
Octobe 20
FT Nacional Asuncion 0 - 0 Guarani
20:00 Sol de America - Cerro Porteno
22:10 Olimpia - Sportivo Luqueno
Peru: Primera Division - Clausura
Octobe 20
FT Sport Boys 3 - 1 AD Cantolao
16:00 Sporting Cristal - Cajamarca
18:30 Dep. Municipal - Comerciantes Unidos
21:00 Alianza Lima - Melgar
Peru: Segunda Division
Octobe 20
20:30 Alfredo Salinas - Hualgayoc
20:30 Alianza Atletico - Juan Aurich
20:30 Carlos Manucci - Sport Victoria
20:30 Deportivo Coopsol - Grau
20:30 Los Caimanes - Cienciano
20:30 Sport Loreto - Huaral
20:30 Willy Serrato - Cesar Vallejo
Poland: Ekstraklasa
Octobe 20
13:30 Zaglebie - Wisla Plock
16:00 Legia Warszawa - Wisla Krakow
Poland: Division 1
Octobe 20
12:00 Warta - Chrobry Glogow
Poland: Iii Liga - Group I
Octobe 20
09:00 Legia (II) - T. Mazowiecki
Poland: Iii Liga - Group Ii
Octobe 20
12:00 Stezyca - Mieszko
Portugal: Segunda Liga
Octobe 20
10:15 Varzim - FC Porto B
Portugal: Campeonato De Portugal
Octobe 20
14:00 Sertanense - Sintrense
Portugal: Taça De Portugal
Octobe 20
12:00 Vale Formoso - Coimbroes
14:00 AD Fafe - Penafiel
14:00 AD Limianos - Sporting Covilha
14:00 Agueda - Louletano
14:00 Armacenenses - Setubal
14:00 Casa Pia - SC Angrense
14:00 CDC Montalegre - Oriental
14:00 Estoril - Tondela
14:00 Fatima - Boavista
14:00 Ferreira - Gafanha
14:00 Leixoes - Amarante
14:00 Lusitano FCV - Nacional
14:00 Maria de Fonte - Santa Clara
14:00 Moura - Maritimo
14:00 Pedras Salgadas - Chaves
14:00 Santa Iria - SC Praiense
14:00 Sao Martinho - Moreirense
14:00 SC Farense - Arouca
14:00 SC Mirandela - Feirense
14:00 Silves FC - Chaves B
14:00 Torreense - Rio Ave
14:00 Uniao Madeira - Uniao SC
14:00 Vilafranquense - Anadia
15:00 Sacavenense - Aves
19:00 Felgueiras - Braga
Qatar: Premier League
Octobe 20
14:25 Al Sailiya - Al-Shahaniya
16:35 Al-Kharitiyath - Al Khor
Republic Of The Congo: Ligue 1
Octobe 20
14:00 Otoho d'Oyo - Diables Noirs
Romania: Liga 1
Octobe 20
15:00 Gaz Metan Medias - Botosani
18:00 U Craiova 1948 CS - FCSB
Romania: Liga 2
Octobe 20
09:00 Farul Constanta - Arges
11:00 Daco-Getica Bucuresti - Petrolul
Russia: Premier League
Octobe 20
11:00 Dinamo Moscow - Zenit Petersburg
13:30 Spartak Moscow - Arsenal Tula
15:59 Krasnodar - Akhmat Grozny
Russia: Pfl - Center
Octobe 20
11:00 Khimik Novomoskovsk - Khimki 2
Russia: Pfl - South
Octobe 20
11:00 Dynamo Stavropol - Spartak Nalchik
11:00 Legion Dynamo - Krasnodar 3
12:00 Mashuk - Volgar-Astrakhan
12:00 SKA Rostov - Biolog
13:00 Maykop - Chernomorets
13:00 Vladikavkaz - Urozhay
15:00 FK Chayka - Angust Nazran
Russia: Pfl - Ural-Povolzhye
Octobe 20
10:00 Ufa 2 - Chelyabinsk
10:00 Zenit-Izhevsk - Ulyanovsk
12:00 FC Zvezda Perm - Ural 2
12:00 Neftekhimik - Lada Togliatti
13:00 Kamaz - Syzran
Russia: Pfl - West
Octobe 20
16:00 Chertanovo M. 2 - Dolgoprudny
Rwanda: National Football League
Octobe 20
13:30 AS Kigali - Musanze
13:30 Marines - Bugesera FC
13:30 Muhanga - Police
San Marino: Campionato Sammarinese
Octobe 20
13:00 Libertas - Faetano
13:00 Pennarossa - Tre Penne
13:00 Virtus - San Giovanni
Scotland: Premiership
Octobe 20
12:30 Hamilton - Rangers
Serbia: Super Liga
Octobe 20
11:00 Spartak Subotica - Partizan
14:00 Dinamo Vranje - Backa
Serbia: Prva Liga
Octobe 20
12:30 Bezanija - Metalac
12:30 FK Indjija - Teleoptik
12:30 Novi Pazar - Zarkovo
Slovakia: 2. Liga
Octobe 20
08:30 Zilina B - Trebisov
Slovakia: Divison C West
Octobe 20
08:00 MSK Povazska Bystrica - Nitra B
08:30 Trnava B - FK Nove Zamky
12:00 FC Zlate Moravce B - AFC Nove Mesto
12:00 Gabcikovo - Kalna n. Hronom
12:00 Galanta - Sala
12:00 Malzenice - Crystal
12:00 Velke Ludince - Puchov
Slovakia: Divison C East
Octobe 20
12:00 1.FK Svidnik - Stropkov
12:00 Krompachy - Plavnica
12:00 Snina - V. Revistia
Slovakia: Divison C Central
Octobe 20
08:30 Podbrezova B - Zarnovica
08:30 Ruzomberok ((II)) - MSK Martin
12:00 Namestovo - Filakovo
12:00 Poltar - Lip. Stiavnica
Slovakia: Divison C Bratislava
Octobe 20
08:30 Slovan Bratislava B - Malacky
13:00 D. Luzna - Slovan Most
13:00 Ivanka pri Dunaji - Pezinok
13:00 Rusovce - Rohoznik
13:00 Tomasov - Lozorno
13:00 Vajnory - Rovinka
Slovenia: Prva Liga
Octobe 20
12:45 Celje - Krsko
15:00 NK Olimpija Ljubljana - Triglav
Slovenia: 2. Snl
Octobe 20
11:00 Tabor Sezana - Drava
South Africa: First Division
Octobe 20
13:30 Cape Umoya United - Witbank
13:30 Jomo Cosmos - Pretoria U.
13:30 Maccabi - Real Kings
13:30 Richards Bay - Uthongathi
South Africa: Telkom Knockout
Octobe 20
13:30 Kaizer Chiefs - Black Leopards
13:30 Polokwane - Supersport United
South Korea: K League 2
Octobe 20
06:00 Ansan Greeners - Bucheon FC 1995
06:00 Daejeon - Busan
06:00 Gwangju FC - Suwon City
06:00 Seoul E. - Anyang
08:00 Asan Mugunghwa - Seongnam
Spain: Laliga
Octobe 20
10:00 Rayo Vallecano - Getafe
14:15 Eibar - Athletic Bilbao
16:30 Huesca - Espanyol
18:45 Betis - Valladolid
Spain: Laliga2
Octobe 20
10:00 Mallorca - Extremadura
14:00 Lugo - Gimnastic
16:00 Albacete - Almeria
16:00 Reus Deportiu - Rayo Majadahonda
18:00 Zaragoza - Tenerife
18:30 Cadiz CF - Sporting Gijon
Spain: Segunda Division B - Group 1
Octobe 20
09:00 Ponferradina - Las Palmas B
10:00 Celta Vigo B - Real Madrid B
10:00 Fuenlabrada - Atl. Madrid B
10:00 Internacional de Madrid - Unionistas
10:00 Union Adarve - Navalcarnero
15:00 Burgos - Pontevedra
15:00 Dep. La Coruna B - San Sebastian Reyes
15:00 Salmantino - Rapido de Bouzas
16:00 Guijuelo - Coruxo FC
Spain: Segunda Division B - Group 2
Octobe 20
10:00 Gijon B - Santander
14:30 Tudelano - R. Sociedad B
15:00 Calahorra - Izarra
15:00 Langreo - Durango
15:00 Real Union - Arenas Club
15:00 Torrelavega - Logrones
Spain: Segunda Division B - Group 3
Octobe 20
10:00 Baleares - Ontinyent
10:00 Conquense - Espanyol B
10:00 Peralada - Ebro
15:00 Alcoyano - Levante B
15:00 Castellon - Valencia B
15:00 Ejea - Cornella
15:00 Sabadell - Teruel
15:30 Olot - Lleida
17:00 Hercules - Badalona
Spain: Segunda Division B - Group 4
Octobe 20
09:30 Sevilla FC B - Cartagena
10:00 Malaga B - Jumilla
10:00 Melilla - UCAM Murcia
10:00 UD Ibiza-Eivissa - Marbella
15:00 El Ejido - San Fernando
16:00 CD Badajoz - Linense
16:00 Real Murcia - CF Talavera
16:00 Villanovense - Granada CF B
16:30 Huelva - Almeria B
16:30 Sanluqueno - Don Benito
Sweden: Allsvenskan
Octobe 20
13:00 Djurgarden - AIK Stockholm
13:00 Hacken - Ostersunds
15:30 Elfsborg - Sundsvall
15:30 Kalmar - Norrkoping
15:30 Trelleborgs - Sirius
Sweden: Superettan
Octobe 20
13:00 AFC Eskilstuna - Falkenbergs
15:30 Brage - Jönköpings Södra
Sweden: Division 1 - Norra
Octobe 20
12:00 Skelleftea - Karlslunds
13:00 Syrianska - Akropolis
Sweden: Division 2 - Västra Götaland
Octobe 20
12:00 Halmia - Olympic
12:00 Hittarps - IFK Malmo
12:00 Hogaborgs - Vinbergs
12:00 Lindome - Assyriska BK
12:00 Rosengard - Prespa Birlik
12:00 Ullareds IK - Savedalens
12:00 Varbergs GIF - Kvarnby
Sweden: Division 2 - Södra Svealand
Octobe 20
12:00 AFK Linkopings - Enskede
12:00 Haninge - Varmbols
12:00 Huddinge - Nora
12:00 Motala - Sylvia
12:00 Newroz - Aspudden Tellus
12:00 Sleipner - Eskilstuna City
12:00 Sodertalje FK - Varmdo
Sweden: Division 2 - Östra Götaland
Octobe 20
12:00 Asarums - IFK Hassleholm
12:00 Assyriska IK - Nassjo
12:00 Hassleholms IF - Rappe GOIF
12:00 IFK Berga - Dalstorps
12:00 Nosaby IF - Osterlen FF
12:00 Raslatts - Lindsdals
12:00 Solvesborgs - Bromolla
Sweden: Allsvenskan Women
Octobe 20
13:00 Vittsjo W - Eskilstuna United W
Switzerland: Super League
Octobe 20
14:00 Basel - Xamax
14:00 Lugano - St. Gallen
14:00 Sion - Grasshoppers
Switzerland: Challenge League
Octobe 20
12:30 Wil - Chiasso
Switzerland: 1.Liga Promotion
Octobe 20
12:00 Munsingen - Koniz
Switzerland: 1.Liga Classic Group 1
Octobe 20
13:00 Thun (II) - Echallens
Switzerland: 1.Liga Classic Group 2
Octobe 20
12:30 Luzern (II) - Buochs
Switzerland: 1.Liga Classic Group 3
Octobe 20
13:30 Kosova - Wettswil-Bonstetten
Tajikistan: Vysshaya Liga
Octobe 20
PP Istiqlol Dushanbe - CSKA-Pomir Dushanbe
PP Khatlon - Khujand
PP Kuktosh - Regar-TadAZ
Tanzania: Ligi Kuu Bara
Octobe 20
10:00 Lipuli - Kagera Sugar
12:00 Mbao - Mtibwa Sugar
12:00 Simba - Stand U.
Trinidad And Tobago: Pro League
Octobe 20
19:30 W Connection - Central FC
19:30 Sando - Point Fortin
Tunisia: Ligue Professionnelle 1
Octobe 20
13:30 Metlaoui - Ben Guerdane
13:30 Sfaxien - Club Africain
13:30 Stade Tunisien - JS Kairouan
Turkey: Super Lig
Octobe 20
10:30 Rizespor - Konyaspor
13:00 Alanyaspor - Antalyaspor
13:00 Ankaragucu - Yeni Malatyaspor
16:00 Goztepe - Besiktas
Turkey: 1. Lig
Octobe 20
11:00 Hatayspor - Osmanlispor
13:30 Kardemir Karabuk - Altay
16:30 Istanbulspor AS - Giresunspor
Turkey: 2. Lig Red Group
Octobe 20
10:30 Tokatspor - Kirklarelispor
11:30 Anadolu Selcukspor - Manisa
12:00 Darica Genclerbirligi - Bugsasspor
12:00 Karagumruk - Etimesgut
12:00 Tuzlaspor - Sivas Belediyespor
16:00 Fethiyespor - Kahramanmarasspor
16:00 Menemen Bld. - Zonguldak
16:00 Sanliurfaspor - Pendikspor
16:00 Tarsus - Bandirmaspor
Turkey: 2. Lig White Group
Octobe 20
11:00 Amedspor - Gumushanespor
11:30 Hacettepe - Inegolspor
11:30 Keciorengucu - Bodrumspor
11:30 Nigde Anadolu - Bayrampasa
12:00 Sariyer - Gaziantepspor
12:00 Utas Usakspor - Ankara Demirspor
16:00 Manisaspor - Eyupspor
16:00 Sakaryaspor - Sancaktepe
16:00 Samsunspor - Kastamonuspor
Turkey: 3. Lig Group 1
Octobe 20
11:00 Erzin - Sile Yildizspor
11:00 Hopaspor - Gebzespor
11:00 Yomraspor - Batman Petrolspor
11:30 Kozan - Silivrispor
12:00 Korfez - Erbaaspor
12:00 Nazillispor - Ergene Velimese
12:00 Tepecik - Hekimoglu Trabzon
14:00 Tire - Karakopru
Turkey: 3. Lig Group 2
Octobe 20
10:00 Duzcespor - Yeni Orduspor
11:00 Adiyamanspor - Catalca
11:00 Elaziz Bld. - Pazarspor
11:00 Van Buyuksehir Bld. - Ofspor
12:00 Alibeykoy - Altindag Bld.
12:00 Erokspor - Kirsehir Belediyespor
12:00 Kemerspor 2003 - Kizilcaboluk Spor Kulubu
12:00 Sultanbeyli - Bergama Bld.
Turkey: 3. Lig Group 3
Octobe 20
11:00 Bayburt - Serik Belediyespor
11:00 Cizrespor - Diyarbakirspor
11:00 Fatsa Belediyespor - Golcukspor
11:00 Trabzon - Turgutluspor
11:30 Corum - Bucaspor
12:00 Karacabey Birlikspor - Payasspor
12:00 Muglaspor - Halide E.
16:00 Kocaelispor - Bagcilar
Turkmenistan: Yokary Liga
Octobe 20
11:00 Energetik - Kopetdag Asgabat
PP Balkan - Altyn Asyr
Ukraine: Premier League
Octobe 20
11:00 Lviv - Arsenal Kiev
14:00 Olimpik Donetsk - Chornomorets Odessa
16:30 Oleksandria - Karpaty
Ukraine: Persha Liga
Octobe 20
13:00 Prykarpattya - Obolon Brovar Kyjev
Ukraine: Druha Liga
Octobe 20
12:00 Nyva Ternopil - Kyiv-Sviatoshyn
12:00 Zhytomyr - Bukovyna
14:00 MFC Metalurh - Hornostayivka
Uruguay: Primera Division - Clausura
Octobe 20
13:15 Fenix - Atenas
19:00 CA Torque - Cerro
19:00 Progreso - Boston River
19:00 Racing Montevideo - Liverpool
19:00 Rampla Juniors - Danubio
19:00 River Plate - Wanderers
Usa: Mls
Octobe 20
19:00 Atlanta United - Chicago
19:00 DC United - New York City
19:00 Montreal Impact - Toronto FC
19:00 Orlando City - Columbus
19:00 Philadelphia - New York Red Bulls
21:00 FC Dallas - Sporting Kansas City
21:00 Houston - Seattle
21:00 Los Angeles FC - Whitecaps
21:00 Minnesota - Los Angeles
21:00 Portland - Salt Lake
21:00 San Jose Earthquakes - Colorado
Usa: Usl - Play Offs
Octobe 20
FT Charleston 0 - 1 New York Red Bulls 2
PT Pittsburgh 1 - 1 Bethlehem
FT Louisville City 4 - 1 Indy Eleven
63' Orange County SC 2 - 0 Saint Louis FC
HT Sacramento Republic 1 - 2 Swope Park
Venezuela: Primera Division - Clausura
Octobe 20
20:00 Aragua - Zulia
20:00 Caracas - Zamora
20:00 Deportivo Anzoategui - Deportivo Lara
20:00 Estudiantes Merida - Atletico Venezuela
20:00 Metropolitanos - Monagas
20:00 Mineros - La Guaira
20:00 Portuguesa - Carabobo
20:00 Puerto Cabello - Deportivo Tachira
20:00 Trujillanos - Estudiantes Caracas
Zimbabwe: Premier Soccer League
Octobe 20
13:00 Dynamos - Black Rhinos
13:00 Highlanders - Bulawayo City FC
13:00 Mutare City Rovers FC - Yadah
13:00 Shabanie - Harare City
13:00 Triangle - Herentals